kolmapäev, 28. august 2013

Suvised tegemised ja üks mõnus kartulisalti retsept

Ohh, milline suurepärane suvi! Päikest ja sooja on olnud küll ja veel, patt oleks nuriseda. Loodetavasti kestab see imeline suvi veel edasi ja viimase grill-peoni on veel jupike aega. 
Kui keegi küsib, mida ma sel suvel tegin, siis vastus on: värvisin, värvisin ja veelkord värvisin. Ütleme nii, et pintsilt ei taha nüüd tükk aega kätte võtta :) Esmalt tegime maakodus natuke sisetöid, siis värvisime noore preili suveresidetsi (nii seest kui väljast) ja siis välikööki. 

Preili Nora majake

Väliköögist oleme rääkinud  vist juba viimased 5 aastat, aga tegudeni ei jõudnud kuidagi. Küll ei teadnud milline see köök olema peaks, kus on kõige parem asukoht, kas kiviahjuga või ilma, ehitaja lubas tulla, aga ei tulnud jne jne. Lõpuks saime ühe väga hea ehitaja kontaktid (aitäh Kadile!), ja ehitus läks lahti. Nüüd, suve lõpuks, on see peaaegu valmis. Nipet-näpet on veel teha: pliit paigaldada, haljastus teha, natuke peitsida, aga vähemalt katus on pea kohal. Ainus asi, mis on puudu, on kamin, aga vaatame ja mõtleme, kas on üldse vaja või mitte. Igatahes oleme jube rahul ja väliköök on meie kõigi suur lemmik, kõik vabad hetked veedame seal, istume kasvõi niisama, magaks ka kui saaks :)
 
 

Aga nüüd meie pere sellesuvised lemmikud ja esmalt tuleb väga maitsva kartulisalati retsept, mida pere ja sõbrad nõuavad ikka ja jälle. Salat on tõeliselt maitsev ja toitev, väga lihtne valmistada. Kõik koostisained tuleb laduda kihiti vaagnale, valada üle kastmega ja ongi valmis.
Kogused on umbkaudsed, sest ma midagi spetsiaalselt ära kaalunud ega üle lugenud ei ole.

keedetud värskeid kartuleid
 paar värsket soolakurki
1 pk toorsuitsupeekoni viile - praadida või küpsetada ahjus krõbedaks
praetud kukeseeni
 paar lusikatäit kappareid
punast sibulat
hapukoorekastet (hapukoor ja maitseks sidrunimahla, sinepit, soola ja pipart)
tilli

Kartulid lõigata sektoriteks ja laduda suurele taldrikule või vaagnale. Kartulite peale laotada tükeldatud soolakurk ja kapparid. Krõbe peekon lõigata väiksemaks ja laotada järgmiseks kihiks, selle peale kukeseened ja sibularõngad. Salat valada üle hapukoorekastmega ja raputada üle hakitud tilliga.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar